
Slovenský výrobca

Okná v energetickej triede A

Okná zo všetkých materiálov

Sme na trhu už viac ako 30 rokov

Spoľahlivý záručný a pozáručný servis

Poradca
Mnohí z nás dnes neopúšťajú svoje domovy z obavy o svoje zdravie, či zdravie svojich blízkych. Ďalší opustiť vyhradený priestor nemôžu z dôvodu povinnej karantény.
Doba nás učí byť zodpovednými a ešte zodpovednejšími voči sebe i druhým. Hygienické pravidlá nadobúdajú nevídané rozmery, dezinfikujeme seba, povrchy, chránime sa, ako vieme. Dlhé hodiny trávime v prekúrených miestnostiach v domnení, že sme v bezpečí a robíme to najlepšie pre svoje zdravie.
Len máloktorí z nás však aj v bežných časoch dodržiavajú to najjednoduchšie a úplne bezplatné preventívne opatrenie, ktoré je dostupné pre nás všetkých. Pre naše zdravie je nutné pravidelné vetranie. Ak vetrať nebudeme, organizmus stráca prirodzenú odolnosť a omnoho ľahšie ochorieme. Navyše zvýšená koncentrácia CO2 v miestnosti sa prejavuje zhoršenou koncentráciou, bolesťami hlavy, zlým spánkom a únavou. U detí sa môže naopak prejaviť ospalosť, ale aj hyperaktivita.
V obývačke vetráme inak, ako v spálni.
V miestnostiach, kde sa zdržujeme počas dňa, vetráme v chladnom období niekoľkokrát denne nárazovo. Dodržujeme tento postup:
1. Stiahneme termostatickú hlavicu na radiátore pred začatím vetrania. V opačnom prípade začne po vyvetraní radiátor intenzívne kúriť a miestnosť sa opäť rýchlo vyhreje, navyše plytváme energiou.
2. Vetráme nárazovo 5 – 6 x denne po dobu 5 – 7 minút. Počas tohto obdobia nestihnú steny miestnosti vychladnúť, no vzduch v miestnosti sa vymení.
3. Miestnosti neprekurujeme, ideálna teplota v obytných miestnostiach je
21 – 23 ° C
V spálni, kde sa zdržujeme počas spánku, nárazové vetranie nie je vhodné. Pre túto miestnosť platí:
1. Ideálny spôsob vetrania je cez inú miestnosť, z ktorej čerstvý vzduch prúdi k nám. Prievan počas spánku totiž organizmu neprospieva. Nezatvárajme preto dvere na spálni, pokiaľ je to možné
2. Táto miestnosť by mala byť chladnejšia ako miestnosti, kde sa zdržujeme počas dňa, postačí 19 ° C
1. Ak si chcete byť istí, zaobstarajte si vlhkomer. V lete je odporúčaná vlhkosť vlhkosť 40 - 55%, v zime 45 - 65%.
2. Pri varení používajte pokrievky a digestor
3. Nesušte prádlo v byte, ak je to možné. Ak nemáte inú možnosť, sušte pri otvorenom okne, alebo si zaobstarajte sušičku.
4. Obmedzte rastliny v byte
5. V novostavbách je vhodné vetranie rekuperáciou, klimatizáciou či tepelným čerpadlom
6. Rýchlejšie vyvetráte, keď vytvoríte prievan
Certifikáty
Zákaznícky servis